Galeri G-art, 2003 yılının Kasım ayında G-Mall Kültür ve Sanat Projesinin içinde yerini aldı. Bu galerinin oluşum amacı, 1993 yılında bilimsel çalışmalar ışığında kurulduğundan bu yana ülkemizde yaygın eğitim ve çok kapsamlı hizmet alanında önemli bir yer tutan Anne Çocuk Eğitim Vakfı’na, sanat penceresinden bir destek oluşturmaktı. 

Galerimiz 1 Ocak 2014 itibariyle  Kasım 2003 yılından beri faaliyet gösterdiği Dolmabahçe G-Mall içindeki yerimizden Beyoğlu Kumbaracı Yokuşu  37/A  ve 38 / A‘daki yeni adresine taşınmış bulunmaktadır. Galata’da, İstiklal Caddesini Tophane‘ye bağlayan ve hızla dinamik bir sanat bölgesine dönüşmekte olan  bu çevrede, daha çok sanatseverle buluşacağımıza  inanıyoruz. 2013 Eylül ayında  G-art bünyesinde açılmış bulunan -Art Shop Galleryrooms- ile birlikte oluşturduğumuz yeni sanat alanımızda çalışmalarımıza yeni sergilerimizle devam  ediyoruz. 

On yılı aşkın süredir Çağdaş Türk sanatının önemli isimlerinin yanı sıra Güncel Görsel Sanata  farklı katkılarıyla öncülük yapmakta olan genç sanatçılara verdiğimiz destek yeni yerimizde de devam edecektir. 

Galerimize olan ilginizin  devamını umuyor, yeni adresimizde buluşmayı diliyoruz.